Poprzednie edycje

EDYCJA 2017

Dni zawodów
1
Ilość jednostek
3
Zawodnicy
56
Rekord [cm]
61

W tym roku zawody zostały zaplanowane na pierwszy weekend września. Wszystkie dostępne miejsca zostały obsadzone. W piątek odbyło się losowanie, w którym podzielono zawodników na poszczególne jednostki. W sobotę o 06:00 jednostki wyruszyły w morze i krótko po dopłynięciu na łowisko pierwsze ryby były już na pokładzie. Ilość dorszy nie powalała, ale każdy z zawodników walczył do końca. O godzinie 15.00 pierwszy dzień zawodów został zakończony i jednostki skierowały się w drogę powrotną. Jak się później okazało miał to być także koniec całych zawodów. Ze względu na panujące warunki pogodowe impreza została skrócona do jednej sobotniej tury.. W sobotni wieczór przy grillu odbyła się impreza kończąca zawody. Zwycięzcą został Jarosław Szpak. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Gumieniak. Na trzecim miejscu podium stanął Arkadiusz Czuchajewski.

Sochoń Cup 2017

EDYCJA 2016

Dni zawodów
2
Ilość jednostek
3
Zawodnicy
57
Rekord [cm]
75

W roku 2016 odbyła się trzecia edycja zawodów Sochoń Cup. Jednostki wypłynęły w morze ze stolicy wędkarstwa morskiego - Darłowa. Podobnie jak w poprzednich latach organizator gościł wędkarzy z Polski oraz zagranicy. Bezkonkurencyjnym okazał się zawodnik z Niemiec Vincent Moser. Drugie miejsce zajął Krzysztof Witek, natomiast trzecie Paweł Kabzia. Również w tym roku poziom organizacyjny był bardzo wysoki a pogoda dopisała.

Sochoń Cup 2016

EDYCJA 2015

Dni zawodów
2
Ilość jednostek
3
Zawodnicy
37
Rekord [cm]
79

W roku 2015 zawody Sochoń Cup były odbyły się w zmienione dwudniowej formule, a w każdy z tych dni rozegrano osobą turę. Oczywiście o zwycięstwie w całych zawodach decydowała punktacja z obydwóch dni. W pierwszy dzień piękna pogoda okazała się łaskawa dla uczestników, natomiast w drugim nastąpiło jej pogorszenie. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Witek (775 PKT.). Kolejne dwa miejsca na podium przypadły Remigiuszowi Zielone (1189 PKT.) i Januszowi Ogorzelskiemu (648 PKT.). Wieczorem pierwszego dnia tradycyjnie odbył się wieczorek integracyjny dla uczestników. Zawody odbył się bezproblemowo we wspaniałej atmosferze.

Sochoń Cup 2015

EDYCJA 2014

Dni zawodów
1
Ilość jednostek
3
Zawodnicy
55
Rekord [cm]
65

Impreza Sochoń Cup zadebiutowała w roku 2014 i od początku przyciągnęła komplet chętnych na trzech jednostkach. Pogoda dopisała a zwycięzcą został Mariusz Lamorski (962 PKT.). Drugie miejsce zajął Piotr Wach (808 PKT.), trzecie Marek Przybylak (383 PKT.). W morze wypłynęły jednostki Shannon, Złota Rybka oraz Pilot 55. Arbitrami zawodów byli członkowie Kadry Narodowej w Wędkarstwie morskim. Wspaniała sportowa atmosfera oraz wysoki poziom organizacyjny sprawił, że na przyszły rok jeszcze przed zakończeniem pierwszej zaplanowana została edycja dwudniowa.

Sochoń Cup 2014